تبلیغات
love - همیشه و همه جا پرسپولیس

love

بین ما آدما چیزی نیست جز دیوارهایی كه خودمون ساختیم

 عشق پاک تنها یک بار سراغ انسان ها می آید و بعد از آن هر کس دیگری را که می بیند و دوست می دارد،به خاطر همان عشق اول است!

این یك پیروزی معنوی بود!!

 

پرسپولیس ایران ۲ ـ استقلال ایران یک!
پرسپولیس با یک برد معنوی در داربی ۶۸ ، میلیون ها هوادار سرخ را خوشحال کرد و سراسر ایران را غرق در جشن و پایکوبی!با این پیروزی غرور آفرین و با این شادی های وصف ناپذیر همگان گوشه ای از عظمت پرسپولیس باستانی را مشاهده کردند!

پرسپولیس با شکست دو بریک تیم استقلال طلسم تساوی های سیاسی داربی ها را شکست و بعد از ۶ تساوی پیاپی،این شهرآورد بزرگ واقعا مانند یک شهرآورد بود!در این دیدار که در روز غیر تعطیل برگزار میشد تیم سرخپوش توانست با گلزنی هادی نوروزی و کریم باقری برنده از میدان مسابقه خارج شود.تک گل استقلال را نیز فرهاد مجیدی به ثمر ساند.

از اتفاقات قابل توجه این دیدار فحاشی شیث رضایی به دروازبان جوان پرسپولیس، بعد از دفع موقعیت بسیار خطرناک سید صالحی از جانب حقیقی بود.شیث رضایی با اینکه از لحاظ فنی بازیکن خوبی است اما از لحاظ اخلاق هیچوقت نتوانسته الگو باشد.انجام چنین حرکاتی آن هم در بازی داربی، شایسته نیست و اگر وساطت کریم باقری نبود شاید این دو هم تیمی وارد درگیری لفظی هم می شدند!

شیث رضایی به علت انجام چنین حرکتی در این دیدار حساس،یک جلسه و علیرضا حقیقی نیز برای درگیری با هواداران استقلال به مدت ۳ جلسه محروم شدند.البته هواداران استقلال که بسیار آزرده و ناراحت بودند به کسی رحم نکردند و از مدیرعامل و مریی خودشان تا داور و پدر علیرضا حقیقی را نیز مورد شعارهایشان قرار دادند.

دیشب ماه هم قرمز بود!

دیشب ماه نیز با دیدن سرخی دل ها و دیدگان مردم، رخت قرمز بر تن کرد و ستارگان را به جشن بزرگ سرخ ها دعوت کرد.با این برد و با این شادی باعث شد دیگر شعور مردم به خاطر اهداف سیاسی عده ای به بازی گرفته نشود.بله!بالاخره داربی های ایران هم برنده داشت و دیگر از بازی های کسل کننده و مساوی فارغ شدیم.امیدوارم روند پیروزی های پرسپولیس ادامه پیدا کند و پرسپولیس فوتبال پاک را به سپاهانی ها نشان دهد!

 

نیمکت سرخ خالی از احمدرضا چقدر دلگیر بود!

عقاب آسیا محبوب سرخ ها در این بازی حضور نداشت تا همراه با بقیه شادی کند و برای این پیروزی شیرین جشن بگیرد.و عجب سخت است دیدن مهدوی کیا و علی کریمی در استیل آذین و ندیدن احمدرضا بر روی نیمکت پرسپولیس!!!هوداران نباید این برد را به پای مدیریت بگذارند،پرسپولیس حتی اگر  با این مدیریت و با این کادر قهرمان هم بشود، نمی توان این آقایون را موفق و شایسته پرسپولیس دانست!

داربی ۶۸ هم به پایان رسید!!ولی این بار مساوی نشد!!این بار دیگر تیتر پست را در خصوص داربی و تساوی سیاسی نزدیم و این بار دیگر با شعور یک ملت بازی نشد!!!!و اما این بار هم داور مسابقه یک داور ایرانی بود،به راستی داورهای ایرانی عادلانه تر برای شهرآوردها سوت می زنند!!!!

هر سال انگشت در اندیشه می کنند،ذوق جوانان وطن در شیشه می کنند،آبی و قرمز و دربی بی مثال را، قربانی سیاستی بی ریشه می کنند!!

بله!هر سال انگشت در اندیشه می کنند و ذوق هواداران سرخابی را به شیشه می کنند!این آقایان دائم این فوتبال و هوادارانش را قربانی سیاسی بازی خود می کنند!و ما برایشان مهم نیستیم و در نظرشان ما هواداران کوچک ترین عضو جامعه فوتبال هستیم و ما بی اهمیتیم!

چه می گذرد شور و شوق مردم نسبت به داربی کمتر می شود و هر چه پیش می رویم از تعداد هوداران فوتبال کاسته می شود و این چیزی نیست که تقصیر مردم باشد،این بلا را آقایان به سر فوتبال دوستان آورده اند.به راستی چه بر سر فوتبالمان آمده که در آن به راحتی به بزرگ ترین اسطوره مان توهین می شود و سکوت می کنیم؟!چه بر سرمان آمده که داربی هایمان را به دلایل غیر ورزشی را در روز غیر تعطیل برگزار می کنیم و چه بر سرمان آمده که عده ای به نام ایران و تیم ملی هم پشت می کنند؟!

یکی از جذابیت های این شهر آورد بزرگ حضور علی دایی در نیمکت پرسپولیس است.علی دایی که دو بازی را با برد پشت سر گذاشته به مصاف مرفاوی می آید که وضعیت مناسبی در بین هواداران استقلال ندارد.امروز پرسپولیس با سه گل پیکان را در هوای برفی قزوین شکست داد تا با روحیه ای مضاعف پا به این رقابت نیمه حساس بگذارد!محسن خلیلی که در شرایط بسیار خوبی به سر می برد یکی از امیدهای سرخ ها در این بازی خواهد بود.شاید هواداران سرخ منتظرند که دوباره محسن رفت و برگشتشان روز داربی خاطره آفرین باشد!

 

محسن رفت و برگشت

 

استقلالی ها هم با نتیجه مشابه سه بر یک ابومسلم را شکست دادند و از نظر استقلالی ها هم فرهاد مجیدی می تواند ناجی آنها باشد.به راستی با اینکه من پرسپولیسی ام ولی غیرت فرهاد مجیدی را می ستایم که چگونه عاشقانه برای آبی ها گل می زند و بازی می کند.

و اما روز گذشته در قم چه گذشت؟!
در حالی که بازی صباباتری و سپاهان با نتیجه دو بر یک به سود صبا دنبال میشده،در دقایق پایانی محسن قهرمانی پنالتی به نفع سپاهان می گیرد و سپاهان نمی بازد!بله!سپاهان نمی بازد و نمی بازد و نمی بازد!!!!

پرسپولیس و استقلال در شرایطی به مصاف همدیگر می روند که هر دو تیم ۴۰ امتیازی هستند.امیدواریم با این همه اوصاف،بازی جوانمردانه و سالمی را از هر دو تیم ببینیم و کاش از امین های متوسل زاده لیگمان،جوانمردی را بیاموزیم و بتوانیم چه در زندگی و چه در صحنه فوتبال بازیکن اخلاق شویم!

 

 

در هفته ای که گذشت صد سالگی فوتبال کشورمان را جشن گرفتیم.صد سالگی فوتبالی که الان جز نام برایش چیزی باقی نمانده است.فوتبالی که در قلب آن پرسپولیس و استقلال متولد شدند،فوتبالی که بهزادی ها،کلانی ها،فنونی زاده ها،حجازی ها،پروین ها،عابدزاده ها،مرحوم شیرزادگان ها و هزاران بزرگ و اسطوره دیگر را تحویلمان داد.فوتبالی که پرسپولیس را آفرید ولی امروز عده ای بی شرمانه آن را پیروزی می خوانند و می خواهند آن را به هواداران هم بقبولانند دریغ از آنکه نام بزرگ پرسپولیس مانند عشقی بی پایان و انتها بر قلب هواداران سرخ هک شده است.

 

"باز یک داربی دیگر در راه است....


بوی سیاست را حس می توان کرد از دور!!


داور ایرانی،چهار عدد!!


کبوترهای سرخ برای کشته شدن،بیشمار!!


صندلی های سالم برای شکستن،زیاد!!


دو دروازه و یک توپ!!


پول بازیکنان را میدهم،پول مربیان را جدا!!


تبانی کردن و سر دادن شعارهای جهت دار به کنار!!!


ترس از شادی عده ای و عصبانیت عده ای دیگر آقایان را می کند نگران!!!"

 

شعری در خصوص پرسپولیس سرخمان:

ای سرخترین دلیل بودن
 
زیباست برای تو سرودن
 
دراوج محبت و صفایی
 
سرچمه ی هر مهر و وفایی
 
نام تو اصالتی پر ارزش
 
فرهنگ و جوانمردی و ورزش
 
تا هست ز عشق ما نشانی
 
تو سرور کل لاجوردی
 
یاران تو مردان دلیرند
 
محبوب دل جوان و پیرند
 
سالهاست هوادار تو هستیم
 
ما تا به ابد یار تو هستیم
 
هر لحظه ز عشق تو دلی شاد
 
تاریخ تو را سپرد بر یاد
 
نام کهنت ز تخت جمشید
 
یعنی که شکوه و عشق و امید
 
مستحکم و استوار هستی
 
زیبایی صد بهار هستی
 
نام تو که چون گنج نفیس است
 
عشق قرمز ما پرسپولیس است
 

***فروش بزرگ شالهای پرسپولیس پیش از داربی در وب سایت بزرگ ارتش سرخ:

این شالگردنهای مرغوب،تولید کشور ترکیه بوده و با الگوبرداری از تیمهای اروپایی و با کیفیت مثال زدنی برای تمامی هواداران سرخ تهیه شده تا علاوه بر اینکه از آن در همه جا استفاده کنند روز داربی نیز به مانند هواداران اروپایی از این شالها استفاده کنند.


 


نوشته شده در جمعه 16 بهمن 1388 ساعت 08:13 ب.ظ توسط ستاره نظرات | |